גראן פונדו

מונח איטלקי לרכיבות ארוכות שהשתרש ברחבי העולם, הוא אירוע רכיבת אופני כביש המאחד רוכבים ממגוון רמות לכדי יום או מספר ימי רכיבה משותפים ומאתגרים.
באירוע מוזנקים יחד רוכבים ורוכבות המתחרים בצמרת העולמית, יחד עם רוכבים חובבנים בעלי תשוקה אדירה לספורט, המתחרים יחד לאורך מסלול של 120 ק"מ לפחות.
הגראן פונדו הראשון שהתקיים באיטליה בתחילת שנות ה- 70 של המאה הקודמת (Gran Fondo Nove Colli), ומאז צברו אירועי הגראן פונדו פופולריות הולכת וגוברת בעולם כולו.
ב-2012 התקיים הגראן פונדו הראשון בישראל במסלול שהחל בגלבוע והסתיים באתר החרמון. מאז התקיימו אירועי גראן פונדו נוספים, ביניהם: גראן פונדו מכתשים, גראן פונדו ים המלח, גראן פונדו ערד וגראן פונדו ערבה.
אירועי הגראן פונדו בישראל מאורגנים על ידי חברת גראן פונדו ישראל, המקדמת את תרבות רכיבת האופניים בישראל בכל הרמות.

גראן פונדו אילת

מתקיים זו השנה השלישית בעיר הדרומית בישראל, והמטרה העיקרית של האירוע היא עידוד התיירות והספורט באזור אילת והערבה הדרומית. האירוע מופק בשיתוף פעולה עם תאגיד התיירות באילת, עיריית אילת, התאחדות המלונות באילת, איגוד האופניים הישראלי, איגוד האופניים הבינלאומי (UCI), משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט, מרכז הפועל וגופים נוספים.

על סבב הגראן פונדו העולמי

סבב הגראן פונדו העולמי של איגוד האופניים הבינלאומי – UCI Gran Fondo World Series
סבב הגראן פונדו העולמי הוא סדרה של מירוצים הכפופים לחוקי איגוד האופניים הבינלאומי ומתקיימים מסביב לעולם.

כ 25-30 מירוצי מבחן יאפשרו העפלה של 25% המדורגים הראשונים בכל קטגוריית גיל לאליפות העולם בגראן פונדו, הידועה בשמה הקודם אליפות העולם למסטרס של איגוד האופניים הבינלאומי, בה מוענקת לאלופות ולאלופים חולצת "הקשת בענן" הנכספת.
בשיתוף עם חברת הפקות הספורט הבלגית Golazo, איגוד האופניים הבינלאומי יצר את סדרת הגראן פונדו הבינלאומית. שיתוף הפעולה אחראי על הארגון, התיאום והשיווק של תחרויות הסדרה.
גראן פונדו אילת יהיה האירוע הראשון מהסדרה בישראל, ויספק הזדמנות לרוכבים מישראל ומכל העולם ליהנות מהעיר אילת ומאזור הערבה הדרומי.

האנשים שמאחורי גראן פונדו אילת:

הראל נחמני, יזם האירוע 

ממובילי תחום ארגון אירועי האופניים בישראל. התחיל את דרכו בהייטק, בשנת 2005 השלים את אתגר איש הברזל והמשיך להתחרות בתחרויות מאתגרות כגון הטור טראנס אלפ ב- 2008, ומשם הפך את התחביב למקצוע. שותף להפקת אירועי הגראן פונדו בישראל החל מהאירוע הראשון בשנת 2012 ועד היום, מוציא משלחות של רוכבים מישראל לעולם ומארגן טיולי אופניים לקבוצות המגיעות לישראל מרחבי העולם, בדגש על תיירות, טבע וספורט. 

ניב ליבנר, מנהל מקצועי

מאמן רכיבה שהחל את דרכו התחרותית בענף האופניים בגיל 12 ומאז התחרה במאות תחרויות מסביב לעולם. ניהל את נבחרת ישראל לנשים באופני כביש וליווה אותה בתחרויות הגדולות בעולם, וביניהן המשחקים האולימפיים. כיום מנהל מקצועי של מרוצי אופניים רבים, בין היתר באליפות ישראל לאופני מסלול, משחקי המכביה ואליפות העולם לג'וניורס.

ניצן פרייס – מנהל הפקה

מפיק ראשי בעל ניסיון של יותר משני עשורים בהפקות בינלאומיות של אירועי ענק בתחומי הספורט, התרבות והעסקים. הפיק בין היתר את מרוץ האופניים ג'ירו איטליה בישראל ואת אליפות אירופה בכדורסל. 

גראן פונדו אילת – מטה התחרות: 

מלון ג'ייקוב, שדרות חטיבת הנגב 3, אילת 8811602

הרשמו עוד היום

היום(s)

:

שעה(s)

:

דקה(s)

:

השני(s)

דילוג לתוכן